GSMService.pl
INTERFEJS API DLA PROGRAMISTÓW - SPECYFIKACJA
Istnieje możliwość zintegrowania własnych aplikacji i systemów z niniejszą Bramką SMS za pośrednictwem interfejsów HTTP API oraz SOAP API. Po zintegrowaniu bramki z dowolną aplikacją, systemem czy stroną internetową będą Państwo mogli wysyłać wiadomości prosto z nich na cały Świat!

Udostępniane na platformie GSMService.pl usługi charakteryzują się pełną elastycznością i skalowalnością. Wykorzystując obowiązujące standardy web services stworzyliśmy interfejs pozwalający na integrację usług Bramki SMS z dowolną aplikacją/systemem, niezależnie od wykorzystywanej platformy programistycznej i szczegółów implementacji. W szczególności integracja może zostać wykorzystana w systemie zarządzania treścią stron internetowych (CMS), zarządzania relacjami z kontrahentami (CRM) lub dowolnym oprogramowaniu sklepu internetowego. Oczywiście zastosowanie interfejsu API do konkretnego celu zależy wyłącznie od Państwa pomysłu.

Praktycznie każda platforma programistyczna (Java/J2EE, PHP, ASP, C#, VB/.Net, Perl, Python, Delphi itp) posiada wsparcie niezbędne do prawidłowej implementacji. Opracowany przez nas zestaw metod udostępniamy w standardzie HTTP oraz SOAP/WSDL.

Sprawdź przykładowe zastosowania API
Zobacz przykłady implementacji.

Jak to działa?

Integracja poprzez interfejs API nie jest skomplikowana. Wysyłanie wiadomości polega na przekazaniu do Bramki SMS parametrów m.in. takich jak:
 • Numer odbiorcy
 • Treść wiadomości
 • Zawartości pola nadawcy
 • Login i hasło uwierzytelniające użytkownika Bramki SMS

W przypadku HTTP API parametry przekazywane są metodą GET lub POST podczas wywoływania odpowiedniego adresu WWW, natomiast w przypadku SOAP API następuje wywołanie zdalnej funkcji z przekazaniem do niej powyższych parametrów.


W rezultacie wiadomość przez naszą Bramkę trafi do odbiorcy. W odpowiedzi zostanie zwrócony kod statusu wiadomości. Za pomocą interfejsu API można również sprawdzić aktualny status wysłanych wiadomości SMS oraz MMS, koszt wiadomości oraz aktualny stan konta w Bramce. Szczegóły techniczne dotyczące integracji znaleźć można w aktualnej dokumentacji.

Ile to kosztuje?

Za korzystanie z podstawowego interfejsu API nie jest pobierana żadna opłata. Opłaty są pobierane jedynie za wysłane wiadomości SMS oraz MMS w wysokości zgodnej z obowiązującym cennikiem. Oferujemy rozliczenia w formie PRE-PAID i POST-PAID. Istnieje możliwość negocjacji cen.

Jakie sieci są obsługiwane?

Obsługiwane są wszystkie polskie sieci oraz większość sieci zagranicznych. Zobacz aktualną listę obsługiwanych sieci.

Jak rozpocząć korzystanie z interfejsu API?

Przede wszystkim należy zapoznać się z dokumentacją interfejsu API, a następnie zgodnie nią zintegrować swoją aplikację z naszą platformą SMS. Konieczne będzie zarejestrowanie bezpłatnego konta w Serwisie, a następnie aktywowanie dostępu poprzez API.

Jakiego typu wiadomości można wysyłać poprzez API?

Obecnie za pośrednictwem interfejsu API wysyłać można następujące rodzaje wiadomości:
 • SMS PRO
 • SMS ECO
 • 2Way SMS
 • Flash SMS
 • WAP PUSH
 • SMS Binarny

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wszelkie informacje oraz pomoc techniczną dotyczącą interfejsu API uzyskać można pod adresem bramka@gsmservice.pl.

Dokumentacja interfejsu API

Poniżej można pobrać aktualną specyfikację interfejsu HTTP API oraz SOAP API.

Nazwa Wersja Data Rozmiar
Dokumentacja HTTP API 5.2 18.07.2016 819,00 KB
Dokumentacja SOAP API 2.1 18.07.2016 650,00 KB

Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Dotpay
Płatności obsługuje: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: